Duma Katalonii zwycięża madrycki Real i sięga po Superpuchar Hiszpanii!

Fenomenalny mecz Dumy Katalonii i porażka Realu rezultatem 1:3!

Na przestrzeni lat formuła zorganizowania starcia o Superpuchar Hiszpanii uległa gigantycznej zmianie i to nie ulega wątpliwości. Swego rodzaju zawód odczuwać mogą sympatycy piłkarscy z Hiszpanii, ponieważ zmagania o ten puchar przeniesiono do Arabii Saudyjskiej. W rozgrywkach o Superpuchar Hiszpanii toczą bój na ten moment cztery kluby, a wygrani par półfinałowych zagrają ze sobą w finałowym pojedynku. W tym sezonie w pojedynku finałowym przeciw sobie stanęły drużyny Realu Madryt i Barcy. Sympatycy piłkarscy ze Starego Kontynentu mogli być więc zachwyceni, gdyż oznaczało to pierwsze El Classico w pojedynku o Superpuchar Hiszpanii od lat. Warto też mieć na uwadze to, że w pierwszym zespole ekipy Barcelony gra kapitan narodowej kadry Polski, a więc Lewandowski.

Tak więc polski piłkarz miał okazję na zdobycie pierwszego trofeum w barwach Barcy. Naprawdę sporo ekspertów zaznaczało przed tym starciem, głównym faworytem do triumfu jest Real Madryt. Obecnie panujący mistrz Hiszpanii a także triumfator poprzedniej edycji Ligi Mistrzów to istna maszyna do wygrywania meczów finałowych, dlatego też każdy inny rezultat niż ich triumf byłby wielkim zaskoczeniem. Ogromną przewagę od samego początku finałowego pojedynku miała drużyna FC Barcelony. Piłkarze fenomenalnie czytali się na murawie i z powodzeniem przygotowywali następne ataki w pobliżu bramki rywala. Pierwsza bramka w finale została strzelona przez graczy Barcelony, a jej autorem był Gavi, który wykończył świetne podanie od Roberta Lewandowskiego. Przed zakończeniem pierwszej połowy do siatki trafił kapitan kadry Polski, któremu świetnym zgraniem popisał się Gavi. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 2:0 dla Barcy, a gracze Realu z Madrytu prezentowali się strasznie na tle przeciwnika. Obraz meczu w II połowie nie zmienił się, a 20 minut przed zakończeniem Barcelona zdobyła trzeciego gola. Real zdobył jedną bramkę w dodatkowym czasie gry, a jej strzelcem był Benzema. W ostatecznym rozrachunku pojedynek skończył się rezultatem 3:1 dla Barcelony, która tym sposobem sięgnęła po Superpuchar Hiszpanii.