Zadecydowały karne - spore emocje podczas spotkania reprezentacji narodowej Chorwacji z reprezentacją narodową Brazylii!

Zadecydowały karne - spore emocje podczas spotkania reprezentacji narodowej Chorwacji z reprezentacją narodową Brazylii!

Narodowa drużyna Chorwacji zagra w półfinale mistrzostw świata - porażka kadry Brazylii!

Rozgrywane w Katarze mistrzostwa świata małymi krokami zbliżają się ku zakończeniu. Ćwierćfinałowe mecze, których wygrani wystąpią w półfinale mistrzostw świata odbywały się w ostatni weekend. Naprawdę sporo kibiców futbolu już musiało pogodzić się z tym, iż ich drużyna pożegnała się z szansami na zdobycie mistrzostwa. Jednak pozostaje oglądać mistrzostwa świata do samego końca i fascynować się cudownymi golami a także oczekiwać na końcowe rozstrzygnięcia. Bez wątpienia jednym z kandydatów do wygrania mistrzostwa świata od pierwszego spotkania mistrzostw świata była kadra Brazylii. Mogło wydawać się, że wszystko idzie zgodnie z planem po wygranej z kadrą narodową Korei Południowej, ale wtedy przyszedł czas spotkania z narodową kadrą Chorwacji. Zawodnicy reprezentacji narodowej Chorwacji postawili dla kadry narodowej Brazylii niesamowicie trudne warunki podczas tego pojedynku.

Od samego początku pojedynku reprezentacja Brazylii miała trudność ze skończeniem akcji celnym uderzeniem na bramkę. Chorwaccy gracze fantastycznie grali w grze defensywnej, lecz od czasu do czasu potrafili postraszyć składnymi akcjami w ofensywie. Arbiter pojedynku nie miał wyjścia i po 90 minutach gry był zmuszony zaprosić piłkarzy obu drużyn na dogrywkę trwającą 30. minut. Wielbiciele futbolu obecni na trybunach mogli być zadowoleni z przebiegu dogrywki. Narodowa kadra Brazylii w końcówce pierwszej części wyszła na prowadzenie za sprawą gola Neymara. Wydawało się wówczas, że już jest po wszystkim i brazylijscy sympatycy mogą wybierać bilety na pojedynek półfinałowy. Jednakże 4 minuty przed zakończeniem dogrywki do siatki trafili gracze kadry narodowej Chorwacji, doprowadzając w ten sposób do konkursu jedenastek. Narodowa kadra Chorwacji posiada bardzo duże doświadczenie w strzelaniu karnych i tym razem było to doskonale widoczne. Podczas egzekwowania karnych zawodnikom narodowej reprezentacji Brazylii brakowało precyzji, dzięki czemu golkiper narodowego zespołu Chorwacji bez żadnego problemu dwa obronił. Z kolei drużyna Chorwacji nie chybiła ani razu i tym sposobem zapewniła sobie kwalifikację do 1/2 finału mundialu w Katarze. Przeciwnikiem kadry Chorwacji będzie bardzo mocna narodowa kadra Argentyny, która w ćwierćfinałowym starciu pokonała również po rzutach karnych drużynę narodową Holandii.