W spotkaniu otwarcia mistrzostw świata Drużyna narodowa Kataru przegrała z drużyną narodową Ekwadoru w meczu otwarcia mundialu wynikiem zero do dwóch!

W spotkaniu otwarcia mistrzostw świata Drużyna narodowa Kataru przegrała z drużyną narodową Ekwadoru w meczu otwarcia mundialu wynikiem zero do dwóch!

W pierwszym spotkaniu światowych mistrzostw reprezentacja Ekwadoru pokonała narodową kadrę Kataru wynikiem zero do dwóch!

Mundial to piłkarska impreza, która odbywa się raz na cztery lata. piłkarscy wielbiciele z całej świata wyczekują z niecierpliwością na inauguracyjne spotkanie mistrzostw świata i nie ulega to wątpliwości. Przy mistrzostwach świata w Katarze, który rozpoczął się w miniony weekend było identycznie. Inauguracyjne spotkanie poprzedziła oficjalna ceremonia otwarcia mistrzostw świata, która prezentowała się niezwykle. Jednak później nadszedł czas piłki nożnej i piłkarscy wielbiciele zgromadzeni na trybunach oraz przez odbiornikami telewizyjnymi oczekiwali niezwykłego meczu. Zawodnicy zespołu narodowego Ekwadoru błyskawicznie strzelili bramkę i już od pierwszego gwizdka sędziego emocji nie zabrakło. Emmer Valencia trafił do bramki już w 3 minucie i mogło się wydawać, iż narodowa reprezentacja Kataru będzie miała bardzo ciężko w tym pojedynku. Arbiter tego spotkania postanowił jednak prześledzić za pomocą systemu VAR poprawność tego gola i okazało się, że w momencie dogrania napastnik był na spalonym. W tej sytuacji gospodarze mundialu mieli więc sporo szczęścia.

Drużyna narodowa Ekwadoru nie miała w planach przestać atakować mimo cofnięcia pierwszego gola. Piłkarze reprezentacji narodowej Ekwadoru przez cały czas kontrolowali przebieg tego pojedynku, nieustannie przy tym tworząc groźne sytuacje. Zawodnik zespołu Ekwadoru kilka minut później znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem kadry Kataru i został sfaulowany przez niego. Sędzia główny nie wahał się nawet przez chwilę i podyktował jedenastkę, a golkiperowi dał żółtą kartkę. Rzut karny na gola zamienił kapitan narodowej drużyny Ekwadoru Emmer Valencia. Na tle drużyny narodowej Ekwadoru drużyna Kataru prezentowała się bardzo słabo. Nie widać było pomysłu na ten mecz, a golkiper reprezentacji Ekwadoru przez dużą część spotkania nie miał nic do roboty. W trzydziestej pierwszej minucie wpadła druga bramka dla zespołu Ekwadoru, a autorem ponownie był Valencia. Podczas I połowy spotkania nie mieliśmy okazji oglądać już więcej bramek. W trakcie drugiej połowy obie drużyny wyraźnie obniżyły tempo i na murawie mało się działo. W ostatecznym rozrachunku spotkanie skończyło się rezultatem dwa do zera dla drużyny Ekwadoru, która idealnie rozpoczęła mundial. Natomiast drużyna narodowa Kataru jest w tym momencie w skomplikowanej sytuacji i może mieć trudności z awansem do kolejnej fazy.