Dno miednicy - jakie pełni funkcje?

Dno miednicy - jakie pełni funkcje?

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że jeżeli mowa o mięśniach dna miednicy, lub określane jako mięśnie Kegla, to bardzo istotna grupa mięśniowa, która jest odpowiedzialna m.in. za utrzymanie moczu (szczególnie w przypadku kobiet). Takowe mięśnie utrzymują też w prawidłowej pozycji narządy które znajdują się w miednicy. Z tego względu każdy powinien w przyzwoity sposób przypilnować to, aby były one nie tylko mocne i sprawne, ale również nie były przesadnie napięte. Mięśnie dna miednicy odpowiadają za utrzymywanie moczu w naszym pęcherzu oraz różnych narządów w brzusznej jamie, czego niewątpliwie nie da się również ukryć.

My, jako pracownicy centrum terapii Dna miednicy w należyty sposób staramy się ziszczać możliwie najbardziej pozytywne efekty fizjoterapeutyczne, oferować potrzebną pomoc na najwyższym poziomie, pacjentom z problemami ginekologicznymi, urologicznymi a także proktologicznymi. W tego rodzaju przeszkodach bardzo istotny jest aspekt związany z indywidualnym podejściem do wszystkich pacjentów. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Na dodatek osoby ze wspomnianymi problemami powinny zwrócić uwagę na określone ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy. Można je wykonywać zarówno stojąc, leżąc jak i siedząc. Warto wprowadzić kilka powtórzeń skurczów mięśni dna miednicy w taki sposób, aby przerwa między skurczami była mniej więcej tak samo długa jak skurcz. Podczas gdy uzyskamy wprawę, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy praktycznie w każdej możliwej sytuacji, choćby w trakcie wracania autobusem do domu lub siedząc przed komputerem. Ćwiczenia systematyczne wzmacniają mięśnie oraz zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. W okresie ciąży jest to szczególnie ważne.}