Dno miednicy - jaką pełni funkcję?

Dno miednicy - jaką pełni funkcję?

Należy zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli mowa o mięśniach dna miednicy, bądź określane jako mięśnie Kegla, to niezmiernie ważna partia mięśniowa, która odpowiada między innymi za utrzymanie moczu (zwłaszcza gdy mówimy o kobietach). Wspomniane mięśnie podtrzymują również w poprawnej pozycji narządy które znajdują się w miednicy. Zatem każdy bez wyjątku powinien w pełnowartościowy sposób przypilnować to, aby były one zarówno sprawne jak i mocne, ale też nie były przesadnie napięte. Trudno również ukryć, iż mięśnie dna naszej miednicy pilnują odpowiednie utrzymywanie moczu w naszym pęcherzu oraz innych poszczególnych narządów w brzusznej jamie.

My, jako pracownicy centrum terapii Dna miednicy w adekwatny sposób bardzo staramy się uzyskiwać możliwie najprzyjemniejsze fizjoterapeutyczne efekty, dostarczać niezwykle potrzebną pomoc na poziomie najwyższym, pacjentom z problemami ginekologicznymi, urologicznymi oraz proktologicznymi. W tego rodzaju niedogodnościach bardzo istotny jest aspekt związany z osobistym podejściem do każdego pacjenta lub też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Dodatkowo, na ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy także warto zwrócić uwagę. Istnieje możliwość wykonywania ich zarówno stojąc, leżąc jak i siedząc. Warto prowadzić serię skurczów mięśni dna miednicy w taki sposób, aby przerwa między skurczami była mniej więcej tak samo długa, jak sam skurcz. Kiedy uzyskamy wprawę, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy po prawdzie w każdej możliwej sytuacji, np. wracając do domu autobusem lub też siedząc przed komputerem. Ćwiczenia regularne wzmacniają mięśnie oraz zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Jest to wyjątkowo ważne podczas ciąży.}