Dno miednicy - jaką rolę pełni?

Dno miednicy - jaką rolę pełni?

Powinno się być poinformowanym, że jeśli chodzi o mięśnie dna miednicy, bądź określane jako mięśnie Kegla, to ogromnie ważna partia mięśniowa, która jest odpowiedzialna między innymi za utrzymanie moczu (szczególnie gdy mówimy o kobietach). Takowe mięśnie podtrzymują także w poprawnej pozycji narządy które znajdują się w miednicy. Poza tym, że powinny być one sprawne oraz mocne, każdy bez wyjątku powinien zadbać o to, aby nie były nadmiernie napięte. Mięśnie dna naszej miednicy pilnują utrzymanie moczu w ludzkim pęcherzu oraz różnych narządów w jamie brzusznej, czego niewątpliwie nie da się ukryć.

My, jako pracownicy centrum terapii Dna miednicy w kompetentny sposób staramy się dokonywać możliwie jak najbardziej pozytywne fizjoterapeutyczne efekty, oferować niezwykle potrzebną pomoc na najwyższym poziomie, klientom z problemami proktologicznymi, urologicznymi oraz ginekologicznymi. Przy tego rodzaju komplikacjach bardzo istotny jest aspekt powiązany z osobistym podejściem do każdego pacjenta bądź też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Poza tym należałoby zwrócić szczególną uwagę na wybrane ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy. Na siedząco, na stojąco jak i na leżąco też istnieje możliwość ich wykonywania. Fakt odnoszący się do tego, że przerwa między skurczami powinna być szacunkowo tak samo długa jak skurcz, w czasie wprowadzania kilku skurczów mięśni dna miednicy jest równie znaczący. Kiedy dojdziemy do pewnego rodzaju kunsztu, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy po prawdzie w każdej możliwej sytuacji, na przykład wracając do domu autobusem lub też siedząc przed komputerem. Ćwiczenia dobrze wykonywane wzmacniają mięśnie oraz zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. W okresie ciąży jest to szczególnie istotne.}